logo
bg

NAPRAWA LAPTOPA DOMOWYMI SPOSOBAMI

Dodane przez GSERWIS | 02/02/2018

Naprawa laptopa domowymi sposobami

Jak naprawić laptop domowymi sposobami

Jesteś fanatykiem elektroniki, Twój laptop to Twoje dziecko i dobrze wiesz co robić kiedy przestaje działać? Nie? To świetnie się składa, bo dziś przedstawimy niektóre domowe sposoby naprawy laptopów.

Jeżeli Twój laptop zaczyna spowalniać przy nawet najmniej skomplikowanych zadaniach, może oznaczać po prostu, że jest zaśmiecony. Bardzo dobrym sposobem jest regularne usuwanie przestarzałych plików, które są nam już niepotrzebne. Mniej śmieci - szybszy system. Aby dokładniej wyczyścić dysk, możemy użyć specjalnego programu do usuwania plików cookie, czyli np. CCleaner.

Coraz częściej zdarza się, że programy działają w tle (np. do odtwarzania muzyki, komunikatory, dyski online). Starajmy się zamykać niepotrzebne programy, aby odciążyć naszą pamięć ram i pozwolić komputerowi skupić się na potrzebnych nam rzeczach.

Kiedy nasz laptop wydaje nieprzyjemne dźwięki, zaczyna pracować coraz głośniej, możemy o niego zadbać i kupić mu mały gadżet, czyli podstawkę chłodzącą. Przy niższej temperaturze, wiatrak będzie mógł wolniej chodzić, przez co nie będzie taki głośny. Dla lekko zaawansowanych użytkowników, kolejnym sposobem jest wyczyszczenie wiatraka, usunięcie kurzu i wszelkich brudów, co również ułatwia pracę silnika.

Jeśli głośnik w Twoim laptopie jest coraz cichszy, przede wszystkim sprawdź ustawienia dźwięku, czy głośnik wewnętrzny jest ustawiony na maksimum. Kolejnym krokiem może być czyszczenie głośnika, być może jest zapchany kurzem, blokującym dźwięk. Polecamy również sprawdzenie, czy głośniki zewnętrzne, np. głośnik bluetooth, słuchawki działają poprawnie. W przeciwnym razie głośnik wewnętrzny może mieć przerwane łącze, lub mamy problem z kartą dźwiękową.

DLACZEGO MY?

Musisz pamiętać, że jeśli nie jesteś czegoś pewien i domowe sposoby naprawy laptopów nie wystarczają, należy udać się do serwisu. Warto zapoznać się z ofertą firmy G-SERWIS.

Zapraszamy, do naszego serwisu laptopów w Wieliczce lub do skorzystania z naszego formularza kontaktowego.