logo
bg

JAK DBAĆ O LAPTOPA

Dodane przez GSERWIS | 19/02/2018

Jak dbać o laptopa

Jak skutecznie dbać o laptopa

Każdy sprzęt wymaga konserwacji. Jeśli decydujemy się na zakup konkretnego modelu laptopa musimy się zastanowić, jak dbać o laptopa? Aby laptop działał sprawnie i mógł bez zarzutu służyć nam latami, powinniśmy go regularnie i odpowiednio konserwować. Tyczy się to zarówno elementów laptopa, jak i systemu operacyjnego.

Zacznijmy od klawiatury, która pozornie jest dosyć łatwa do utrzymania w nienagannym stanie. Klawiaturę powinniśmy regularnie czyścić środkami czystości specjalnie do tego przystosowanymi. Najłatwiej jest się po nie udać do sklepu komputerowego lub do supermarketu. Powinniśmy unikać środków żrących, które mogą uszkodzić wierzchnią warstwę naszej klawiatury. Zaleca się także używanie roztworu płynu do naczyń z wodą. Jest to o tyle niebezpieczny sposób, że możemy zalać klawiaturę nadmierną ilością wody. W tym celu powinniśmy dopilnować, aby ściereczka, którą przecieramy swój sprzęt była lekko zwilżona. Podobnie z ekranem, który należy przecierać jedynie preparatami specjalnie do tego dedykowanymi.

Bardzo istotne jest dbanie o układ chłodzenia laptopa, który jest bardzo wrażliwy na czynniki zewnętrzne, wskutek czego potrafi zgromadzić w sobie ogromne ilości kurzu. Kurz ten może powodować zmniejszenie wydajności układu, co skutkuje przegrzewaniem się układów płyty głównej.

Dlatego należy regularnie czyścić otwory pochłaniające powietrze. Jeśli w laptopie układ chłodzenia jest zamontowany głęboko i nie mamy do niego dostępu, najlepszym rozwiązaniem jest jest rozebranie laptopa i wyczyszczenie układu chłodzenia oraz wymiana past przewodzących.

Pamiętajmy, że dbanie o naszego laptopa może nam przynieść w mnóstwo korzyści.