logo
bg

LAPTOP NIE CHCE SIĘ WŁĄCZYĆ

Dodane przez GSERWIS | 01/03/2018

Laptop nie chce się włączyć

Co zrobić, gdy laptop nie chce się włączyć?

Pilnie potrzebujesz wykonać swoją pracę, a laptop nie chce się włączyć? Nie panikuj, nie jest to najgorszy problem, jaki mógł spotkać Ciebie i twojego laptopa.

Pierwszą czynnością, jaką należy w takim wypadku wykonać, to sprawdzenie, czy laptop jest podłączony do źródła zasilania. Jeśli wtyczka zasilacza i gniazda sieci elektroenergetycznej są ok, w następnej kolejności sprawdź stopnień naładowania akumulatora oraz czy jest on dobrze umieszczony w laptopie. Upewnij się, czy po wciśnięciu włącznika słyszysz jakieś dźwięki (np. dźwięk wentylatora, czy dysku twardego). Jeśli słyszysz, a ekran wciąż jest ciemny, może to wskazywać na awarię karty graficznej laptopa. Jest to usterka, której nie jesteś w stanie naprawić we własnym zakresie, dlatego w takim wypadku najlepiej zgłosić się do punktu naprawczego. Istnieje też prawdopodobieństwo, że ekran się nie uruchamia przez złamanie kabla w okolicy zawiasu laptopa lub przez chwiejny styk. Możliwe też jest, że to luźne wtyczki w kablu podłączeniowym pomiędzy ekranem laptopa i jego płytą główną są źródłem problemu. Kolejnym powodem braku reakcji laptopa może być awaria baterii lub zwyczajne zabrudzenie jej styków.

GDY TRWOGA TO DO G-SERWIS?

Niestety nie wszystkie uszkodzenia są tak łatwe do zdiagnozowania. Jak zwykle najskuteczniejszym sposobem okazuje się być przyjście z laptopem do naszego serwisu, gdzie wykwalifikowany zespół określi istotę problemu i możliwie najszybciej rozwiąże twój problem.

Zapraszamy do naszego serwisu komputerów mającego siedzibę w Wieliczce lub do kontaktu używając naszego formularza kontaktowego.