logo
bg

Jaka karta graficzna do laptopa?

Dodane przez GSERWIS | 19/03/2018

Elektronika do laptopa

Którą kartę graficzną wybrać do laptopa?

Karta graficzna jest jednym z głównych parametrów, którymi powinniśmy się kierować, przy wyborze naszego laptopa. Jest ona bardzo istotnym podzespołem, który odpowiada za wyświetlanie obrazu na monitorze. Rynek jest bardzo bogaty w przeróżne modele z podziałem układów na dedykowane i zintegrowane. Zanim zakupimy laptopa, najpierw zastanówmy się, w jakim celu będziemy go używać, gdyż to nam pomoże określić, jak znaleźć najlepsze karty graficzne do laptopów.

Jeszcze nie tak dawno układy zintegrowane w laptopach umożliwiały jedynie wykonywanie podstawowych czynności takich jak przeglądanie stron internetowych, czy uruchamianie prostych gier. Obecnie sytuacja się zmieniła, gdyż producenci tworzą układy zintegrowane, o dużo większej mocy. Zdarza się, że karty z takim układem są równie dobre, co karty dedykowane. Nowszej generacji karty graficzne zintegrowane doskonale poradzą sobie z prostą obróbką zdjęć, z oglądaniem filmów w jakości HD, z pracą biurową, czy okazjonalnym graniem, a także profesjonalną pracą w fotografii lub tworzenia filmów. Układ zintegrowany gwarantuje nam dłuższy czas pracy baterii, co również może być ważnym wyznacznikiem w wyborze nowego sprzętu.

Karta graficzna dedykowana jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które będą wykorzystywały laptopa do gier i innych multimediów, takich jak obróbka wysokiej jakości filmów video, czy zaawansowanych zadań graficznych. Im lepsza karta graficzna, tym więcej możliwości.