logo
bg

NAPRAWA LAPTOPA PO ZALANIU

Dodane przez GSERWIS | 15/02/2018

Zalanie zaptopa wodą

Jak postępować z laptopem po zalaniu

Każdy, kto chociaż raz miał styczność z zalaniem swojego laptopa, doskonale wie, jakie emocje temu towarzyszą. W złości, z podwyższoną adrenaliną ludzie próbują ratować swój sprzęt, lecz nie zawsze w słuszny sposób.

Gdy już zdarzy nam się taka sytuacja, należy pamiętać, że czas odgrywa tutaj kluczową rolę. Pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać, to odcięcie naszego laptopa od zasilania. Jeśli jest to możliwe, powinniśmy wyjąć baterię oraz postarać się usunąć resztki płynu za pomocą na przykład ręcznika papierowego. W przypadku zalania nie jest wskazane obracanie naszego laptopa, gdyż w takim wypadku moglibyśmy umożliwić cieczy dalsze rozprzestrzenianie. Największym błędem, jaki moglibyśmy popełnić, to desperackie próby uruchomienia naszego laptopa, w celu sprawdzenia jego sprawności. Moglibyśmy wtedy spowodować zwarcie, przez co więcej wyniesie nas naprawa laptopa po zalaniu. Kolejnym błędem, który jest dosyć powszechny, jest osuszanie sprzętu suszarką do włosów lub innymi grzejnikami. Natomiast jest jeden sposób, który jest w stanie nam pomóc. Obłożenie naszego laptopa żelem krzemionkowym (którego znajdziemy opakowanego w małe woreczki w niemalże każdym pudełku z butami) jest bardzo skuteczną metodą, gdyż żel krzemionkowy ma ogromne zdolności adsorpcji wody. Jeśli nie mamy w domu woreczków z żelem, możemy użyć suchego ryżu, który nie jest aż tak skuteczny, jak żel krzemionkowy, ale na pewno nam nie zaszkodzi.

DLACZEGO MY?

Naprawa laptopa po zalaniu najbezpieczniejsza jest w serwisie, gdzie wykwalifikowany zespół zajmie się usterką. Zalanie laptopa czymś słodkim lub słonym powoduje największe szkody, duża ilość cukru w napoju najprawdopodobniej najbardziej zaszkodzi naszej klawiaturze, która prawdopodobnie będzie musiała być wymieniona.

Zapraszamy, do naszego serwisu laptopów w Wieliczce lub do skorzystania a naszego formularza kontaktowego.